Wethouder Michiel Rijsberman, burgemeester Frans Backhuijs en Gelders gedeputeerde Klaas Ruitenberg openden de Nettelhorsterbrug door samen aan een lint te trekken en daarmee de bel te luiden. Foto's: Rudi Hofman

Wethouder Michiel Rijsberman, burgemeester Frans Backhuijs en Gelders gedeputeerde Klaas Ruitenberg openden de Nettelhorsterbrug door samen aan een lint te trekken en daarmee de bel te luiden. Foto's: Rudi Hofman

Nettelhorsterbrug ‘onder de voet gelopen’ bij feestelijke opening

Vervoer

LOCHEM - Een feestelijk moment met een grauwsluier. Zo valt deze zaterdagmiddag de opening van de Nettelhorsterbrug in Lochem te omschrijven. De brug is onbetwist een stijlvolle blikvanger, die verkeerstechnisch veel voordelen oplevert, maar altijd zal aan de brug de tragedie van 21 februari 2024 kleven; de dag dat twee bouwvakkers tijdens de bouw van de brug het leven lieten bij een noodlottig ongeval.

Door Rudi Hofman

Gelders gedeputeerde Klaas Ruitenberg is zich hier terdege van bewust getuige zijn uitspraak: “Ik kan me niet voorstellen dat mensen die hier uit de buurt komen en over de brug rijden hier niet aan denken. Dit komt elke dag terug.” Het ongeval heeft veel impact gehad op de mensen die erbij waren, op de nabestaanden en ook op hemzelf, gaf Ruitenberg aan. “Het ongeluk heeft ons heel veel gedaan en doet dat nog steeds, en wij handelen dat met de nabestaanden zorgvuldig af. Daar kunt u op rekenen”, antwoordde de gedeputeerde op een vraag van een NOS-verslaggever.

Verbinding
Ruitenberg zei trots te zijn op het eindresultaat: “Dit is een project om de Achterhoek bereikbaar te doen zijn, de schakel Achterhoek-A1 heet dat met een mooi woord. Voor de inwoners van Lochem is het belangrijk dat ze elke dag weer naar hun werk, familie en vrienden kunnen rijden zonder last te hebben van de waterweg die hieronder ligt; het Twentekanaal. Deze brug brengt mensen bij elkaar en zorgt voor verbinding, dat is het belangrijkste.”

Lange stoet
De gedeputeerde verzorgde met burgemeester Frans Backhuijs en wethouder Michiel Rijsberman rond half één de openingshandeling. Zij trokken gezamenlijk aan een lint - in de kleuren van de oude stad Lochem, de provincie Gelderland en de Achterhoekvlag - en lieten zo een bel luiden. Daarna trok een stoet van honderden belangstellenden onder aanvoering van de fanfares van Advendo en Apollo over de nieuwe brug. Het overgrote deel deed dat te voet, maar er zaten onder meer ook fietsers, skaters, rolschaatsers en steppers bij. Iedereen was zichtbaar onder de indruk van het imposante bouwwerk en uit vele monden klonken bewonderende geluiden.

Leefbaarder binnenstad
Burgemeester Backhuijs, die eveneens stilstond bij ‘21 februari 2024’, noemde als een van de grootste voordelen van de brug dat er nu veel minder verkeer door de Lochemse binnenstad komt. Dit biedt in zijn ogen mogelijkheden voor de herinrichting van een aantal wegen en verfraaiing van de binnenstad waardoor deze leefbaarder wordt. Een ander voordeel is de betere bereikbaarheid van bedrijven. Backhuijs toonde zich onder de indruk van het bouwresultaat: “Het is een fantastische eyecatcher als je Lochem binnenkomt en ziet er fantastisch uit.”

Gemotororiseerd verkeer kan vanaf maandagochtend 06.00 uur over de Nettelhorsterbrug rijden. In een parkje onder de brug (zie een van de foto’s) komt binnen nu en enkele weken een bank te staan ter nagedachtenis aan de overleden bouwvakkers. 

Sfeerbeeld opening Nettelhorsterbrug.
Sfeerbeeld opening Nettelhorsterbrug.
Deze bijna zeven maanden jonge tweeling liet zich door papa en mama gewilig over de brug duwen.
In dit park onder de Nettelhorsterbrug komt binnenkort een bank te staan ter nagedachtenis aan de omgekomen bouwvakkers.
Twee fraaie bloemstukken herinnerden aan de twee bouwvakkers die omkwamen bij het noodlottige ongeval op 21 februari 2024.
Druk 'verkeer' op de nieuwe brug.
De opening van de brug trok jong en oud.
De fanfares van Apollo en Advendo voerden de lange stoet aan die zaterdagmiddag over de nieuwe brug trok.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant